menu

Z historie klubu

2011 – Pavel Sládeček – Mistr republiky masters

V sobotu 4.6.2011 proběhlo v pražské SquashAreně Mistrovství republiky masters. Pavel chtěl zúročit zkušenosti nasbírané z loňského mistrovství světa a stanovil si, jako vždy, cíle nejvyšší. Tesně před MR vypukla menší panika, jejíž příčinou byla blokace krční páteře a následné Pavlovo otáčení pouze na levou stranu. Pod rukama klubového fyzioterapeuta Mirka Dobeše a jeho učenlivého žáka Jakuba Šichnárka, se podařilo Pavla „zprovoznit“ a vyrazilo se směr Praha. Pavel ve všech utkání zúročil zkušenosti a v celém tunaji ztratil pouze dva sety. Po titulech v nejmladších kategoriích máme tak v klubu i titul opravdového mastra :-). GRATULUJEME

2011 – All4sport – bronz ze soutěže družstev žen

Naše ženské extraligové družstvo, ve složení Denisa Tichá, Klára Janošková, Jana Rindošová, Jaycee Spagrud a Martina Bajerová má za sebou skvělou sezónu. Mezi čtyři družstva bojující o titul, šly holky po základní části z druhého místa. V semifinále narazily na pozdějšího vítěze SC Otec team ženy A. V utkání potvrdily naše holky, že v boji o medaile nejsou náhodou a prohrály těsně 2:1 na zápasy. V utkání o třetí místo nás čekalo Brno. Baby šly tvrdě za svým cílem a soupeřkám povolily pouze jeden set. Takže extraligový bronz patří do HKC Ostrava týmu All4sport. JUPI :-)

2011 – Viktor Byrtus – double z Mistrovství české republiky

4. až 6. února se v Olomouckém Omega centru sportu a zdraví konalo MR juniorů. K nejúspěšnějším hráčům celého mistrovství, patřil devítiletý Viki, který se získal naprosto ojedinělý double a to v kategoriích do 11-ti a do 13-ti let. Viki tak navázal na předloňský bronz a loňské stříbro v B11 a zkompletoval sbírku. V kategorii B13 dokázal porazit v semifinále Marka Koutníka a ve finále Vojtu Rybu. S oběma hráči měl letos Viki negativní bilanci. O to víc je jeho titul nečekaný, ale nutno říct, že naprosto zasloužený. VELKÝ POTLESK A GRATULACE

2009 – Pavel Sládeček jun. – vítěz mistrovství české republiky

Koncem dubna se bylo zahájeno Mistrovství ČR 2009. Náš Pavel Sládeček jun. měl více starostí se školou než s tréninkem, a proto odjížděl na MR bez velkého očekávání. Největším favoritem byl 10-ti násobný vítěz MR, Jan Koukal. Ve čtvrtfinále si Pavel zahrál vítězných pět setů s Petrem Martinem jun. a postoupil do semifinále, kde ho čekal Martin Šťepán. V semifinále si Pavel pět setů zopakoval, opět vítězně a medaile byla jistá. Ve druhém semifinále vyhrál Lukáš Jelínek nad Honzou Koukalem a finále tak mělo nečekané složení. Finálový zápas rozehrál Pavel skvěle a kromě druhého setu držel Lukáše pod stálým tlakem a po výborném výkonu zvítězil 3:1 a je novým mistrem republiky!!! BLAHOPŘEJEME

2006 – Pavel Sládeček junior – 1.místo v žebříčku mužů ČR

Na prosincovém žebříčku můžů roku 2006 se na prvním místě v ČR objevil Pavel Sládeček junior. Je to dosud nejlepší umístění, jakého dosáhl hráč našeho klubu v celorepublikovém žebříčku mužů.

2006 – Mistrovský titul z masters 2006

O víkendu 3-4.3.2006 se v Praze uskutečnilo Mistrovství republiky ve squashi masters pro rok 2006. Letošní ročník byl silně obsazený ve všech kategoriích a k vidění byla celá řada kvalitních zápasů. Barvy BSO Squash Ostrava hájil Pavel Sládeček. Na šampionát se pečlivě připravil za přispění ostatních ligových hráčů klubu s jednoznačně stanoveným cílem mistrovství vyhrát. Tento cíl se podařilo splnit a pohár Mistra republiky pro rok 2006 je doma v Ostravě!

2006 – Mistrovství republiky juniorů 2006

V červnu se uskutečnilo v Praze Mistrovství republiky juniorů za účasti našich squashistů. Oba zástupci klubu podali zodpovědný a soustředěný výkon. Jakub Šichnárek v kategorii B17 odvedl maximum, prohrál pouze s vítězem a obsadil skvělé 3.místo. Druhý zástupce klubu Klára Janošková ve stejné věkové kategorii deklasovala všechny své soupeřky a získala zaslouženě titul mistryně republiky ve squashi do 17 let.
2003 – Pavel Sládeček junior – 2.místo žebříček muži ČR

Na prosincovém žebříčku můžů roku 2003 se na druhém místě v ČR objevil Pavel Sládeček junior. Je to dosud nejlepší umístění, jakého dosáhl hráč našeho klubu v celorepublikovém žebříčku mužů.
2001 – Pavel Sládeček junior poprvé ve finále turnaje kategorie A

V září 2001 Pavel Sládeček junior jako první zástupce našeho klubu postoupil ve svých 16-ti letech do finále trunaje A na Strahově. Turnajů této kategorie se účastní nejlepší hráči žebříčku dospělých v ČR. Nejcennější skalp turnaje má jméno David Talpa (č.4 na žebříčku ČR). Ve finále už neměl sílu na Petra Veselého, který svůj zápas o postup do finále nehrál, jelikož soupeř nenastoupil.

2001 – Pavel Sládeček na prvním místě v ČR v kategorii masters 40+

Pavel Sládeček je vyhlášen jako nejlepší hráč 40+ v České republice pro sezónu 2000-2001.

2001 – Kuba Šichnárek získává titul Mistr republiky do 11.let

2001 – Kuba Šichnárek získává titul Mistr republiky do 11.let

2001 – juniorské družstvo do 13. let zvítězilo v celostátní lize

V sezóně 2000-2001 vítězí družstvo juniorů Corkers Ostrava do 13.let v celostátní lize ve složení Lucka Jirková, Kuba Šichnárek a Martin Sládeček. Za celou sezónu naši junioři neprohráli ani jedno utkání!
2000 – Pavel Sládeček získává titul Mistr republiky masters

Ve stejném roce jako juniorovi se podařilo získat titul Mistr republiky masters Pavlovi Sládečkovi v kategorii 40+.

2000 – Pavel Sládeček junior získává titul Mistr republiky do 15.let

První velký úspěch v individuálních soutěžích získal Pavel Sládeček junior v roce 2000, kdy získal titul juniorského Mistra republiky do 15.let a dal všem vědět, že se v Ostravě netěží jenom uhlí, ale i zlato.

2000 – družstvo Corkers Ostrava postupuje do I.ligy

V sezóně 1999-2000 vítězí Corkers Ostrava ve II.lize a postupuje do I.ligy. Je to historický úspěch pro sever Moravy, jelikož dosud existoval prvoligový squash na Moravě pouze v Brně. Tohoto úspěchu bylo dosaženo mimo jiné za pomoci Petera Marshalla, v té době desátého hráče světového žebříčku.

1998 – družstvo Corkers Ostrava postupuje do II.ligy

Od sezóny 1998-1999 jsou registrována dvě družstva pro II. a III.ligu. Hned v první sezóně se družstvo umístilo na špici II.ligy a do další sezóny má ambice na první místo. Družstvo poprvé angažovalo zahraničního hráče – Andyho Hollanda, Angličana žijícího ve Vídni.

1997 – světový rekord se zápisem do Guinnessovy knihy

Dvě družstva ve složení Beněk, Sládeček, Provazník, Matocha a Šlachta, Kvěch, Zeman, Beňovič hrála proti sobě nepřetržitě 24 hodin squash. Bylo odehráno 106 zápasů, 247 setů, 6115 bodů a rekord je zapsán v Guinessově knize rekordů, pro rok 1999.

1995 – jak to všechno začalo

Koncem roku 1995 se vydali dva stokiloví cvalíci Pavel Sládeček a Radim Beňovič obhlídnout novou žertovnou zábavu zvanou squash. Ke svému zděšení zjistili, že nejsou schopni ani spotřebovat celou drahou hodinu pro naprosté vyčerpání. A protože nebyli žádné měkoty, začali se tomu věnovat důkladněji. Tak nějak začínal psát svou historii squash Ostrava.

obrázek na pozadí